Nowoczesna metoda leczenia
Stomatologia Laserowa
Już dostępna w gabinecie KRAWDENT!
- Skuteczne leczenie chorób przyzębia
- Bezpieczne zabiegi chirurgiczne
- Efektywne wybielanie zębów
Zastosowanie Lasera w Stomatologii
Stomatologia laserowa to leczenie stomatologiczne z wykorzystaniem najnowszych metod laserowych. Miło nam poinformować Państwa, że leczenie laserem SMART M LASOTRONIX jest już dostępne w naszym gabinecie stomatologicznym.
Światło lasera poprzez swoje właściwości działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Skutecznie aktywizuje regenerację komórek i pobudza system immunologiczny przez co przyspiesza proces gojenia tkanek.
Lecznicze działanie lasera stymuluje wchłanianie obrzęków pourazowych. Z drugiej strony odpowiednia dawka światła lasera hamuje narastanie obrzęków w ostrej fazie zapalenia.
Światło lasera ma działanie antyseptyczne, co wykorzystuje się do fotoaktywnej dezynfekcji tkanek. Procedura ta skutecznie niszczy bakterie, wirusy i grzyby przez co stanowi alternatywę dla antybiotykoterapii podczas leczenia chorób przyzębia, czy zmian w tkankach okołowierzchołkowych.
Zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem lasera są bezkrwawe i bardziej precyzyjne, a rany goją się szybciej i bez powikłań. Laser znajduje zastosowanie również podczas leczenia implantologicznego. Jego działanie przyspiesza proces gojenia się ran i zmniejsza ryzyko odrzucenia implantu.
Światło lasera wykorzystuje się również podczas wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym, ponieważ znacznie skraca te procedurę.
Laseroterapię stosuje się m. in.:
- w leczeniu zapaleń miazgi, jak również przewlekłych zapaleń tkanek okołowierzchołkowych
- w znoszeniu nadwrażliwości szyjek zębów
- w leczeniu zapaleń przyzębia, ropniach przyzębnych
- w leczeniu aft, opryszczce wargowej, urazach błony śluzowej, zapaleniu kątów ust
- w chirurgii w celu przyśpieszenia gojenia ran poekstrakcyjnych
- w leczeniu zapalenia zębodołów
- w utrudnionym wyżynaniu trzecich zębów trzonowych (ósemek)
- w leczeniu neuralgii
- w leczeniu zapaleń zatok szczękowych
- w chorobach stawu skroniowo-żuchwowego