Marzysz o pięknym uśmiechu na zawsze?

Implanty w Systemie MIS

  • Wybierz bezpieczne i trwałe rozwiązanie
  • Jedz, mów i śmiej się swobodnie
  • Odzyskaj uśmiech i pewność siebie

Dlaczego Warto Wybrać Implanty?

Estetyka Twarzy

Implant jest obecnie najlepszym zamiennikiem naturalnych zębów.

Ochrona Zdrowych Zębów

Uzupełnienia osadzone na implantach nie wymagają szlifowania zdrowych zębów.

Powstrzymany Zanik Kości

Implanty przenoszą równomiernie siłę żucia, zachowują naturalny kształt kości.

Implanty Krawdent

Stabilna Podstawa do Protez

Protezy i mosty umieszczone na implantach są nieruchome i pewne.

Wysoki Komfort Życia

Protezy umocowane na implantach nie zaburzają odczuwania smaku.

Wieloletnie Użytkowanie

Przy odpowiednio wysokiej higienie, implanty mogą służyć przez całe życie.

W naszym gabinecie leczenie implantologiczne przeprowadza dr Paweł Krawczyński. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, który nieustannie poszerza swoją wiedzę na temat implantów w stomatologii. Dr Paweł Krawczyński należy do wielu organizacji zrzeszających najlepszych stomatologów wszczepiających implanty zębowe, m.in:

  • PSI (Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne),
  • DGOI (Deutsche Gesellschaft für Orale Implan­tologie),
  • ICOI (International Congress of Oral Implantologists).

Zadzwoń i umów się na konsultację!

669 669 054

Stomatolog Paweł Krawczyński

Pełna diagnostyka radiologiczna przed zabiegiem implantacji (tomografia komputerowa CBCT
najnowszym tomografem KAVO OP 3D) dostępna na miejscu w Gabinecie Stomatologicznym Krawdent.

W nowoczesnej protetyce implanty to rozwiązanie, dzięki któremu można zastępować utracone korzenie zębowe. Implant ma postać śruby i wykonany jest z tytanu. Stosowanie tytanowych wszczepów polega na osadzaniu ich w kości, dzięki czemu mogą one funkcjonować na podobnej zasadzie jak naturalne zęby. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie jest wymagane szlifowanie zębów sąsiednich w celu odbudowy braku zębowego.

Implanty stosuje się do uzupełniania zarówno pojedynczych braków zębowych jak i braku kilku zębów. Braki w uzębieniu to nie tylko mankament estetyczny. Mogą także powodować ból podczas jedzenia, być przyczyną przechylania się zębów sąsiadujących, lub tzw. „biernego wyżynania” zębów przeciwstawnych. Właśnie dlatego warto korzystać z rozwiązań jakie daje nam implantologia stomatologiczna.

Implant i osadzona na nim korona stanowią całość bardzo podobną do zębów naturalnych, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako rozwiązanie poprawiające zarówno estetykę jak i funkcjonalność uzębienia.
W gabinecie Krawdent w Rzeszowie stosujemy systemy implantologiczne: MIS.

Zabieg zawsze wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny.

O systemie MIS Implants

W gabinecie Krawdent w Rzeszowie wykorzystujemy implanty stomatologiczne marki MIS Implants – najbardziej rozpoznawalnego na świecie koncernu, który oferuje systemy dopasowane do wszystkich typów ubytków i zróżnicowanych warunków anatomicznych. Dziś systemy marki MIS stosowane są w ponad 60 krajach świata. Na naszej stronie przedstawiamy Państwu najczęściej zadawane pytania na temat leczenia implantologicznego w systemie MIS Implants.

Dowiedz się Więcej

W celu założenia mostu w przypadku braku pojedynczego zęba lekarz dentysta musi oszlifować zęby sąsiadujące z luką. To niezbędne, aby przygotować właściwe oparcie dla mostu protetycznego. Szlifowanie niekorzystnie wpływa na zdrowie zębów stanowiących podporę dla protezy. Pomiędzy most a dziąsło mogą przedostawać się resztki pokarmu, które przy niewłaściwej higienie przyczyniają się do rozwoju stanów zapalnych dziąseł, a w konsekwencji nawet uszkodzenia kości wokół protezy. Z biegiem czasu może okazać się, że zęby, na których opierał się most również trzeba będzie usunąć. To ryzyko nie występuje w przypadku implantów. Stomatolog wkręca wszczep w kość, w miejscu utraconego zęba. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Do momentu osadzenia właściwej korony pacjent może nosić koronę tymczasową. W międzyczasie powstaje nowa korona zęba, idealnie dopasowana pod względem rozmiaru, koloru czy dystansu pomiędzy zębami w jamie ustnej pacjenta. Po zrośnięciu implantu z kością osadzana jest na stałe właściwa korona, która w żadnym wypadku nie niszczy zębów sąsiadujących, a ponadto wygląda i funkcjonuje jak naturalny ząb.

Oczywiście. W takim przypadku na jednym lub dwóch wszczepach osadza się most złożony z kilku koron, w zależności od rozległości braku. Tytanowy wszczep zrasta się z kością i stanowi substytut korzenia zębowego. Dzięki temu unikamy zjawiska zaniku kostnego i dbamy o odpowiednie podparcie dla protetyki na przyszłość. Implanty pozostają stabilne przez długie lata. Nie niszczą sąsiadujących zębów, funkcjonują i wyglądają jak zęby naturalne. Bez względu na to, ile zębów w jamie ustnej brakowało, dzięki temu rozwiązaniu można jeść i śmiać się bez obaw.

Tak. Pamiętajmy, że tradycyjna proteza osiadająca na dziąsłach nigdy nie zastąpi zębów naturalnych. Nawet przy dobrym dopasowaniu może stać się źródłem dyskomfortu, szczególnie podczas jedzenia czy mówienia. Wykorzystując implanty do osadzenia pełnej protezy sprawiamy, że staje się ona integralną częścią jamy ustnej Pacjenta. Takiej protezy nie zdejmuje się. Tkwi w jamie ustnej nieruchomo, dając pełen komfort uśmiechu i codziennej higieny. Ponadto implanty przenosząc siły fizyczne podczas żucia w głąb kości dają efekt podczas jedzenia porównywalny z własnym uzębieniem. Pełną protezę osadza się na czterech wszczepach w kości szczęki oraz co najmniej dwóch w kości żuchwy. Wszystkie wszczepy łączy metalowe rusztowanie, które dodatkowo je zabezpiecza i stabilizuje. Po kilku miesiącach, gdy wszczepy zrosną się z kością można założyć właściwą protezę. W międzyczasie Pacjent korzysta z protezy tymczasowej.

Leczenie implantologiczne w stomatologii bazuje na zjawisku osseointegracji (osteointegracji), czyli właściwości trwałego łączenia pomiędzy powierzchnią wszczepu a kością Pacjenta (zrastaniem). Wszczepiony w kość implant odtwarza brakujący korzeń zęba, a jednocześnie nieustannie stymuluje kość. To bardzo ważne, ponieważ z biegiem czasu, po usunięciu zęba tkanka kostna zanika. Implanty pozwalają zachować ją przez cały czas.

Mówiąc najprościej przypomina on wkręt, wykonany z materiału biokompatybilnego, najczęściej tytanu. Wszczep umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy w miejscu korzenia usuniętego zęba. To podparcie dla jednej lub kilku sztucznych koron, mocowanych za pomocą ślub lub specjalnego cementu na stałe.

  • pozwalają przywrócić piękny uśmiech,
  • bezpieczne i trwałe rozwiązanie,
  • eliminują dyskomfort związany z leczeniem stomatologicznym zębów,
  • nie wymagają uszkadzania sąsiadujących, zdrowych zębów,
  • stymulują kość i chronią przed jej zanikiem,
  • pozwalają stabilnie umocować pracę protetyczną.

Implantologia oferuje w pełni bezpieczne, sprawdzone i potwierdzone naukowo metody leczenia braków w uzębieniu. Przy właściwej higienie jamy ustnej i regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa uzupełnienie to ma dożywotnią trwałość.

Pamiętajmy, że na koronach osadzanych na wszczepach, tak samo jak na zębach naturalnych rozwija się płytka nazębna. Zaniedbania w zakresie codziennej higieny mogą powodować stany zapalne dziąseł, ból, krwawienie i ogólny dyskomfort. Podstawą trwałości implantów jest kość, w której się znajdują. Jeżeli jest mocna i zdrowa, uzupełnienie będzie służyć niezawodnie całymi latami.

To zależy od wielu czynników. Lekarz stomatolog bierze pod uwagę m.in. ogólny stan zdrowia pacjenta, dbałość o higienę, a także ilość kości, która zachowała się w miejscu zaplanowanego wszczepienia. W przypadku, gdy od usunięcia zęba minęło kilka lat i kości jest już zbyt mało lub też nie jest ona odpowiedniej jakości, najpierw trzeba będzie przeprowadzić zabieg regeneracji kości, aby przygotować miejsce dla przyszłego implantu. Dopiero wówczas będzie można zastosować tę metodę uzupełniania braków w uzębieniu.

Samo wszczepienie implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest łatwiejsze, niż wyrywanie zęba. Zabieg w znieczuleniu jest bezbolesny, jednak przez kilka dni po możesz odczuwać pewien dyskomfort, porównywalny z tym po usunięciu zęba.

Przed rozpoczęciem leczenia Pacjent wraz z dentystą ustalają przybliżony plan. Przyjmuje się, że ostateczne uzupełnienie protetyczne zakłada się po upływie około 3-4 miesięcy od umieszczenia implantów w kości. W niektórych przypadkach (na ogół przy zębach widocznych podczas mówienia i uśmiechu) na implancie można założyć tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Czas leczenia uwarunkowany jest jednak od czynników indywidualnych. U Pacjentów, którzy muszą przeprowadzić regenerację kości, czas ten może się wydłużyć.

Tak, na ogół z powodu niewłaściwej higieny jamy ustnej. Prawidłowe dbanie o higienę i regularne wizyty u stomatologa to podstawa zdrowia Pacjenta z implantami. Palenie papierosów również może niekorzystnie wpływać na efekty leczenia implantologicznego.

Tak, jednak są to sytuacje bardzo rzadkie. Jeżeli wszczep poluzuje się podczas gojenia lub po upływie tego czasu, można go usunąć. Kość szczęki lub żuchwy zagoi się tak samo, jak po wyrwaniu zęba naturalnego. Wówczas można umieścić w niej kolejny wszczep. Najczęściej nowy implant umieszcza się na tej samej wizycie, co usuwanie tego odrzuconego przez organizm. Dobrze zaplanowane i przeprowadzone leczenie implantologiczne oraz właściwa higiena jamy ustnej w procesie osteointegracji dają stuprocentową pewność, że wszczep się przyjmie.

Koszt leczenia implantologicznego uzależniony jest od bardzo wielu czynników, takich jak m.in. stan kości i liczba implantów planowanych do wszczepienia. Pamiętajmy jednak o tym, że implanty stomatologiczne stanowią inwestycję na wiele lat.

Bezpośrednio po zabiegu wszczepienia Pacjent może zauważać obrzęk w okolicy poddawanej zabiegowi, pęknięcia w kącikach ust bądź niewielkie zasinienie. Te objawy jednak ustępują w ciągu kilku dni. Zalecenia ogólne:

  • przyjmowanie leków zaleconych przez stomatologa,
  • zakaz dotykania operowanego miejsca językiem bądź palcem,
  • zimny suchy okład na twarz przez pierwsze 2-3 godziny po zabiegu z krótką przerwą co pół godziny,
  • ograniczanie mówienia i ruchów mimicznych przez pierwsze dwie doby po zabiegu.
  • po każdym posiłku należy delikatnie przepłukiwać usta letnią wodą,
  • warto stosować płukankę lub spray odkażający, trzy razy w ciągu dnia przez dwa tygodnie,
  • używać manualnej, miękkiej szczoteczki do mycia zębów,
  • unikać kontaktu szczoteczki z okolicą pozabiegową,
  • zakaz stosowania nici i irygatorów przez dwa tygodnie po zabiegu.
  • przez pierwsze dwa dni po zabiegu obowiązuje zimna dieta (dotyczy także napojów),
  • gorące posiłki można spożywać dopiero po upływie 48 godzin po zabiegu,
  • przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać potraw twardych, najlepiej stosować dietę półpłynną do momentu zdjęcia szwów,
  • nie należy przeżuwać pokarmów stroną wykonywanego zabiegu,
  • zaprzestanie palenia tytoniu, picia alkoholu, mocnej kawy i herbaty przez co najmniej dwa dni po zabiegu.
  • po zabiegu należy spać z lekko uniesioną głową,
  • nie należy opierać głowy o poduszkę stroną wykonywanego zabiegu,
  • przez ok. miesiąc po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, szczególnie podnoszenia ciężkich przedmiotów i wyczynowych treningów sportowych.