Uśmiechaj się szeroko i swobodnie

Estetyczne Uzupełnienia Protetyczne

 • Protetyka na najwyższym poziomie
 • Śmiej się bez obaw
 • Daj sobie szansę na młodszy wygląd

Protetyka w Gabinecie Krawdent

Dopasowane Leczenie

Indywidualnie dostosowane metody leczenia do każdego Pacjenta.

Staranność i Precyzja

Przeprowadzane zabiegi charakteryzują się dbałością o każdy szczegół.

Solidne Wykonanie

Dokładne wykonanie pozwala cieszyć się długotrwałymi efektami.

Kompleksowe Leczenie

Gabinet Krawdent zapewnia wszystkie etapy leczenia z zakresu protetyki.

Wiedza i Doświadczenie

Wiedza i doświadczenie pozwalają na korzystanie z najnowszych technologii.

Jakość i Estetyka

Wysokiej jakości materiały pozwalają na osiąganie najlepszych rezultatów.

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną zajmującą się odtwarzaniem pojedynczych lub mnogich braków zębowych, korektą kształtu, koloru i ustawienia zębów, a także odbudową złamanych lub zniszczonych próchnicowo koron zębów. Zabiegi te mają na celu odtworzenie funkcji i estetyki uzębienia. Utracone struktury mogą być odbudowane przy użyciu: koron, licówek, wkładów koronowo-korzeniowych, uzupełnień protetycznych opartych na implantach, mostów (uzupełnienia stałe), protez (uzupełnienia ruchome) lub protez kombinowanych (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków lub koron teleskopowych). Uzupełnienia stałe są trwale zamocowane w ustach Pacjenta. Uzupełnienia ruchome powinny być wyjmowane przez Pacjenta w celu wykonania zabiegów higienicznych oraz na czas nocnego odpoczynku.

Zadzwoń i ustal datę spotkania!

669 669 054

Korona Protetyczna

Korona protetyczna to uzupełnienie, które odbudowuje i wzmacnia zniszczony ząb. Korona stanowi jakby czapkę pokrywającą oszlifowany ząb, odtwarzającą naturalny kształt, dostosowaną kolorystycznie do całego uzębienia. Może być ona osadzona w oparciu o własny ząb Pacjenta lub na implancie.

Most Protetyczny

Most protetyczny to stałe uzupełnienie protetyczne, które wykorzystywane jest do uzupełnienia braku jednego lub kilku zębów. Most umocowany jest w przestrzeni, gdzie brakuje zębów, na filarach, którymi mogą być oszlifowane naturalne zęby lub implanty. Mosty wiernie odtwarzają kształt i kolor brakującego uzębienia, a przede wszystkim pozwalają na przywrócenie prawidłowej funkcji żucia.

Licówki

Licówki są uzupełnieniami estetycznymi, mocowanymi do zębów na powierzchniach wargowych lub policzkowych w postaci cienkich płatków porcelanowych. Pozwalają m. in. na zakrycie niedoskonałości estetycznych, korektę kształtu zęba, odbudowę częściowo utraconych tkanek zęba, korektę położenia zęba w łuku ( w przypadku niewielkich nieprawidłowości w postaci wychylenia lub rotacji zęba) zamknięcie szpary między zębami, a także zmiany koloru.

Protezy Zębowe

Protezy zębowe zastępują brakujące zęby Pacjenta. Są to uzupełnienia ruchome. W zależności od ilości brakujących zębów wykonywane są protezy całkowite (kiedy Pacjent nie ma własnych zębów) lub częściowe (kiedy zachowana jest część uzębienia ). Proteza może utrzymywać się poprzez kontakt z błoną śluzową (proteza osiadająca) lub wykorzystywać zachowane zęby -przenosząc na nie część działających sił -protezy szkieletowe, protezy na zatrzaskach. Protezy mogą być również umocowane na implantach.

Protetyka i implantologia to niezwykle ważne dziedziny stomatologii, które pozwalają przywrócić dawny uśmiech i cieszyć się na nowo wyglądem i oraz komfortem jaki daje pełne uzębienie. Specjalności te, są ze sobą ściśle powiązane i wspólnie dążą do tego, aby przywrócić poprawną funkcję narządu żucia oraz poprawić estetykę całej twarzy.

Zaniechanie leczenia protetycznego skutkuje pochyleniem zębów otaczających lukę. Skutkiem czego jest zmiana osi obciążenia zęba, co powoduje jego przeciążenie, utrudnia zabiegi higieniczne oraz zwiększa ryzyko choroby przyzębia. Ząb znajdujący się nad lub pod luką (dotyczy to zębów górnych jak i dolnych) ulega biernemu wyrzynaniu. Powoduje to zaburzenia zgryzowe, utrudnia późniejsze leczenie protetyczne oraz zwiększa ryzyko utraty tego zęba. Obecność braków zębowych powoduje nierównomierny rozkład sił generowanych w czasie żucia – przeciążenie istniejącego uzębienia. Objawami przeciążenia mogą być pęknięcia koron lub korzeni, rozchwianie zębów, recesja dziąseł oraz dolegliwości ze stawu skroniowo-żuchwowego. Zaniechanie leczenia protetycznego może wiązać się z trwałą zmianą wyglądu estetycznego dolnego odcinka twarzy – zaburzenie proporcji twarzy, pogłębienie bruzd nosowo-wargowych, bruzdy bródkowo-wargowej oraz przebudową stawu skroniowo-żuchwowego. Wieloletnie zaniechanie wykonania odbudowy protetycznej utrudnia (a czasem wręcz uniemożliwia) uzyskanie zadowalających efektów estetycznych i funkcjonalnych oraz wiąże się z trudniejszym i dłuższym okresem adaptacji do uzupełnień protetycznych.

Przygotowanie przedprotetyczne

Integralną częścią leczenia jest wstępna kontrola i ewentualne leczenie zachowanego uzębienia. Przygotowanie do leczenia protetycznego polega na:

 • kontrolnym badaniu RTG
 • ewentualnym leczeniu próchnicy lub chorób miazgi (leczenie kanałowe)
 • ewentualnym usunięciu zębów niekwalifikujących się do leczenia
 • usunięciu złogów nazębnych
 • wprowadzeniu odpowiednich nawyków higienicznych

W zakresie leczenia protetycznego w Gabinecie KRAWDENT oferujemy m.in.:

 • Odbudowy na implantach
 • Korony/mosty na tlenku cyrkonu
 • Korony/mosty pełnoceramiczne
 • Korony/mosty porcelanowe na metalu/złocie
 • Licówki porcelanowe
 • Adhezyjne mosty kompozytowe
 • Protezy bezklamrowe (złożone)
 • Protezy szkieletowe
 • Protezy akrylowe całkowite i częściowe