Rewolucyjna, laserowa metoda wybielania zębów
Lśniące, białe zęby
- Zabieg wykonywany w gabinecie
- Krótki czas wybielania
- Efekt widoczny natychmiast
Dlaczego wybrać laserowe wybielanie zębów?
Zęby bielsze nawet o cztery odcienie!
Barwa zębów ulega stabilizacji po około dwóch tygodniach od zakończenia zabiegu wybielania i utrzymuje się w zależności od nawyków higienicznych i żywieniowych pacjentów od pół roku do dwóch lat.
Zadzwoń i umów się na wizytę!
669 669 054
Dowiedz się Więcej
Proces wybielania zębów jest stosunkowo krótki i trwa mniej niż godzinę. Zabieg wykonuje się poprzez nałożenie bezpiecznego żelu na zęby pacjenta. Następnie miejsce pokryte preparatem wybielającym poddaje się działaniu akceleratora, którego światło aktywuje proces wybielania. Pojedyncze naświetlanie trwa 15 minut i jest powtarzane trzykrotnie podczas jednej sesji. Emitowane przez laser światło jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Zabieg pozwala usunąć przebarwienia nagromadzone w ciągu kilku lat. Metoda jest bardzo skuteczna i polecana szczególnie osobom palącym papierosy, pijącym duże ilości kawy lub spożywającym inne substancje barwiące zęby. Efekt wybielania widoczny jest bezpośrednio po zakończonym zabiegu i utrzymuje się przez okres od sześciu miesięcy do dwóch lat.
Istnieje konieczność odpowiedniego przygotowania się do procesu wybielania. Zabieg powinien zostać poprzedzony kilkoma etapami. Należy do nich m.in. zabezpieczenie ubytków próchnicowych oraz określenie kondycji uzębienia. Niezbędne jest także usunięcie osadów oraz kamienia nazębnego. Stomatolog zobowiązany jest do przeprowadzenia z pacjentem rozmowy, w której przedstawiona szczegółowe zalecenia po zabiegowe oraz wyklucza przeciwwskazania do zabiegu.
Przez około dwie godziny po zabiegu nie można jeść, żuć gumy oraz myć zębów. Dopuszczalne jest picie wody mineralnej niegazowanej. Bezpośrednio po wybielaniu szkliwo jest bardziej wrażliwe w wyniku delikatnego odwodnienia. Po upływie kilku godzin spożywanie posiłków nie będzie miało negatywnego wpływu na efekty zabiegu.
W trakcie okresu stabilizacji po procesie wybielania, który trwa od trzech dni do dwóch tygodni, pacjent zobowiązany jest do stosowania białej diety. Przez ten czas zęby nie powinny być narażone na kontakt z barwnikami. Do niewskazanych produktów zalicza się: alkohol, napoje gazowane, soki, pomidory, buraki, paprykę, marchew, brokuły, szpinak oraz przyprawy takie jak curry i kurkuma. Nie zalecane jest również palenie papierosów.
Niestety nie jest to możliwe. Efekt wybielania utrzymuje się na zębach od sześciu miesięcy do dwóch lat. Na okres trwałości efektów ma wpływ dieta oraz nawyki pacjenta. Palenie papierosów oraz spożywanie posiłków z dużą ilością substancji barwiących zmniejsza okres trwania widocznych efektów.
Bardzo trudne do usunięcia są przebarwienia powstałe w wyniku przeprowadzenia terapii antybiotykami tetracyklinowymi we wczesnym okresie życia prenatalnego. Dobrą wiadomością dla takich pacjentów jest fakt, że wydłużone wybielanie powoduje znaczne rozjaśnienie takich przebarwień.
Zarówno podczas zabiegu, jak i po jego zakończeniu istnieje możliwość pojawienia się nadwrażliwości termicznej zębów. Niedogodność ta przemija samoistnie. Jeśli w trakcie naświetlania pojawi się uczucie bólu, to zabieg powinien zostać chwilowo przerwany. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego objawu jest uzależnione zarówno od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jak i od sprzętu, który zostanie użyty podczas zabiegu.
Istnieje kilka przeciwwskazań, które ograniczają możliwość poddania się zabiegowi wybielania zębów. Procesowi nie poddaje się dzieci do szesnastego roku życia. Zabieg nie powinien być przeprowadzany w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Trudności mogą mieć również osoby, u których występuje nadwrażliwość termiczna uzębienia lub alergia na jeden ze składników żelu wybielającego. Lekarz może nie wyrazić zgody na zabieg, jeśli zauważy u pacjenta brak motywacji do stosowania zaleceń po zabiegu.